regate
Split Open Match Race
(13.-14.9.2003)

klikni za vecu sliku

13og i 14og rujna je uspješno održana regata SPLIT OPEN MATCH RACE. Ova regata za rekreativce u organizaciji Branka Aničića je privukla 40tak natjecatelja od čega je bilo čak 10 žena. Oba dana je puhala bura, a natjecalo se u četiri različite kategorije: muškarci, žene, juniori i kategorija za 100kg surfere. Jedrilo se u klasični trokut, a svi su natjecatelji koristili istu opremu – daske RRD Easyrider i monofilmska jedra. Tako je postignuto da svi imaju ujednačene šanse za pobjedu, a neki početnici su mogli konkurirati i naprednijima.

Natjecalo se sistemom eliminacije (1 na 1) sa mogućnošću povratka u finale (loser final). Trke su bile jako zanimljive i ujednačene, kod muškaraca se odvozilo oko 7 heatova, a kod žena 3. Dosta natjecatelja se uspjelo vratiti preko looser skupina i zauzelo mjesto u finalu. Posebno zanimljiva je bila borba surf aseva Uše (I. Podrug) i Ronija (R. Marinković), ali na kraju su obojica bili izbačeni od mlađih surfera.
U muškoj konkurenciji je uvjerljivo pobjedio Nikola Ivanišević, a u ženskoj čehinja Lycka.
Zanimljivo je napomenuti da se u ženskoj konkurenciji natjecala i kćer nogometaša Aljoše Asanovića, Anamarija koja je zauzela drugo mjesto.
U kategoriji juniora je pobjedio Luka Mratović, a najbolji iz 100kg kategorije je bio Damir Čikotić.

klikni za vecu sliku klikni za vecu sliku

Nagrade su isto bile bogate - tri statue za najbolje kod mušaraca, žena i junora koje je izradio akademski kipar Stanislav Bavčević, posebna nagrada za 100kg kategoriju, a ostalima je podjeljeno dosta pića od sponzora: gajbe ožujskog, red bulla, orangine... Djelile su se također majce od 7bofora, a bilo je i nagrada u cipelama (Karla dućani).
Organizator se također pobrinuo za dobro jelo i piće, a u pauzama kad je bura digla jedrilo se sa 5m2 jedrim i 80lit. daskama..

Nadamo se da će i sljedeće godine ova regata biti ovako uspješna te da će privući još veći broj rekreativaca i početnika.